Lajme

Kurti: Unë nuk e kam shpallur pavarësinë

Autori: Gazeta inFokus 20:26 | 29 March 2023

Kryeministri Albin Kurti thotë se nuk e merr malli për vetveten, teksa ballafaqohet me pyetjen rreth ndryshimeve të tij në politikë.

“Koncepti qëllimi është i njëjtë, strategjia ka ndryshuar, për konceptin e njëjtë, për synimin e njëjtë.

Të menduarit dhe qëndrimin vetëvendosës timin unë nuk e ndryshoj askund. Por unë jam kryeministër dhe kam trashëguar një situatë.

Unë nuk e kam shpallur deklaratën e pavarësisë që lë UCK-në jashtë”, thotë Kurti në emisionin e Debatit Plus

Etiketa:
Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera