Lajme

Kurti tregon se kur do të mbahet mbledhja e radhës e qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë

Autori: Gazeta inFokus 10:42 | 27 September 2021

Qeveria e Kosovës dhe Shqipërisë priten të takohen në muajin nëntor.

Këtë e ka bërë të ditur kryeministri Albin Kurti në konferencën e përbashkët me Edi Ramën.

“… u dakorduam që mbledhja tjetër të mbahet në gjysmën e dytë të nëntorit”, tha Kurti.

Që nga viti 2014, Kosove dhe Shqipëria sipas Kurtit kanë nënshkruar mbi 100 marrëveshje./Gazeta Infokus/

 

Të tjera