Lajme

Kurti: Të gjithë në Kosovë i dëshirojnë shërim të shpejtë Boris Johnsonit

Autori: Gazeta inFokus 23:30 | 06 April 2020

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti i ka uruar shërim të shpejt homologut të tij britanik Boris Johnson, i cili po qëndron në kujdes intensiv.

“Me keqardhje morem lajmin që kryeministri britanik është në kujdes intensive për shkak të Covid-19. Sonte të gjithë në Kosovë i dëshirojnë Boris Johnson shërim të shpejtë dhe të plotë. Ne të gjithë jemi në këtë, dhe do ta kalojmë së bashku”, ka shkruar Kurti në Twitter. /Gazeta inFokus/

Të tjera