Lajme

Kurti takoi Kryetaren e Komunës së Foçës në provincën e Izmirit, u diskutuan mbi kontributin e mërgatës shqiptare

Autori: Gazeta inFokus 22:33 | 04 July 2024

Kryeministri Kurti falënderoi kryetaren Saniye Bora Fıçı për pritjen e ngrohtë, por edhe për mbështetjen e vazhdueshme të Turqisë ndaj shtetit tonë.

Së bashku diskutuan mbi kontributin e mërgatës shqiptare në Izmir dhe Turqi, dhe për rolin e saj në raportet dypalëshe ndërmjet Kosovës dhe Turqisë.

Saniye Bora Fıçı është Kryetarja e parë grua e Komunës së Foçës.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UNI-Universum International College rankohet me sukses në Times Higher Education Impact Rankings 2024

Të tjera