Lajme

Kurti takohet me djalin e George Soros

Autori: Gazeta inFokus 21:30 | 18 February 2020

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar sot djalin e filantropit George Soros, Alex Soros’in, në Mynih gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih disa ditë më parë.

‘Takim i shkëlqyer me kryeministrin e ri të Kosovës, Albin Kurtin”- shkruan në twitter Alex Soros.

George Soros është i akuzuar nga qeveria aktuale e Donald Trump në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por jo vetëm, edhe Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta apo zëra nga opozita e kanë sulmuar për ndikim në Shqipëri dhe në qeverinë e kryeministrit Rama.

Të tjera