Lajme

Kurti sot pret Jasharajn në takim

Autori: Gazeta inFokus 07:23 | 13 September 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do zhvillojë këtë të martë takim me Këshillin Grevist të BSPK-së.

Takimi mes tyre është paraparë të nisë nga ora 08:00 dhe do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë.

Ndryshe BSPK dhe SBASHK, që nga 25 gushti, kanë hyrë në grevë, duke kërkuar ndarje të 100 eurove për të gjithë punëtorët deri në hyrjen në fuqi të Ligjit për Paga.

Të tjera