Lajme

Kurti reagon për sulmin në Oslo: Qëndrojmë me Norvegjinë

Autori: Gazeta inFokus 10:42 | 25 June 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për sulmin e mbrëmshëm në Oslo të Norvegjisë ku dy persona kanë vdekur dhe 14 të tjerë u plagosën.

Ai përmes një postimi në Twitter e konsideruar sulmin si “masakër” dhe ka thënë se Kosova qëndron me Norvegjinë.

“Zemërthyer për të parë masakrën në Oslo. Urimet tona më të mira për të lënduarit dhe ngushëllimet më të thella për familjet dhe miqtë e të vrarëve. Lufta kundër urrejtjes dhe për kohezionin social është një përgjegjësi që të gjithë e ndajmë – ne qëndrojmë me Norvegjinë” ka shkruar Kurti në Twitter.

Të tjera