Lajme

Kurti publikon fotografi nga vizita që ia bëri dje serbëve në komunën e Istogut

Autori: Gazeta inFokus 09:20 | 08 February 2023

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë se çdo qytetar i Kosovës, pavarësisht prejardhjes – dëshiron dhe meriton një Qeveri që siguron drejtësi dhe prosperitet për të gjithë.

Ai këto komente i bëri pas vizitës së bashku me ministrin për Kthim dhe Komunitete në familjet Miletiq dhe Komatoviq në fshatin Drejë dhe Zhaç të komunës së Istogut.

“Çdo qytetar i Kosovës – pavarësisht prejardhjes – dëshiron dhe meriton një Qeveri që siguron drejtësi dhe prosperitet për të gjithë. Familjet Miletiq dhe Komatoviq pritën mua dhe ministrin Rashiq në Istog për të diskutuar hapat aktivë që po ndërmerr qeveria jonë për të mbështetur fermerët, bizneset dhe punëkërkuesit”, shkruan Kurti.

Comodita Home feston 8 vjetorin, me 8 milion klientët e saj!

Të tjera