Lajme

Kurti pret kryediplomatin çek në qeveri

Autori: Gazeta inFokus 15:02 | 29 September 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar kryediplomatin e Çekisë, Jan Lipavsky, në qeveri.

Kryediplomati çek është duke zhvilluar vizitë zyrtare në Kosovë teksa deri tani është pritur nga presidentja, Vjosa Osmani dhe zëvendëskryeministri Besnik Bislimi.

Në një konferencë me Bislimin, ai u shpreh optimist për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Të tjera