Lajme

Kurti pjesë e takimit të socialistëve evropianë dhe demokratëve, i pranishëm edhe homologu i tij spanjoll

Autori: Gazeta inFokus 13:57 | 06 October 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, si lider i Lëvizjes Vetëvendosje mori pjesë në takimin e Partisë së Socialistëve dhe Demokratëve Evropianë në Bërdo, për të diskutuar angazhimin strategjik të Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor, në prag të samitit që po mbahet në Slloveni.

Aty u panë edhe kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, ish-kryeministri grek, Aleksis Tsipras, si edhe shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell.

Të tjera