Lajme

Kurti për zgjedhjet e brendshme të LVV-së: Zgjedhje të brendshme për struktura të reja

Autori: Gazeta inFokus 13:26 | 23 September 2022

Kryeministri i Kosovës dhe njëherit kryetari i Lëvizjes vetëvendosje ka përkujtuar se këtë të diele do të mbahen zgjedhjet e brendshme të kësaj parti, shkruan Gazeta Infokus.

Ai ka thënë se do të mbahen zgjedhje të brendshëm për struktura të reja.

“Në 43 Qendra të Lëvizjes mbahet procesi zgjedhor për Kryetar të LVV-së, Kryetare të GVV-së dhe Kryetar të RVV-së. Ndërkaq, në 26 Qendra mbahen zgjedhje edhe për të njëjtat organe në nivelin e dytë, atë të Qendrave tona në Kosovë

Votojmë dhe vendosim për udhëheqje të mira, për fuqi organizative e Lëvizje të gjerë, për të ardhmen e VETËVENDOSJE!-s e të Republikës sonë”, ka shkruar Kurti në Facebook./Gazeta Infokus/

Të tjera