Lajme

Kurti për CNN: E lejova Bërnabiqin në Kosovë për të parë se jemi më demokratë se Serbia

Autori: Gazeta inFokus 19:50 | 20 September 2022

ryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një intervistë për televizionin amerikan CNN, ku ka thënë se e ka lejuar vizitën e kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq, në Kosovë për t’i treguar se Kosova është një vend normal dhe demokratik.

Në këtë intervistë të realizuar me gazetaren e mirënjohur Christiane Amanpour, ai ka shtuar se pavarësisht asaj që Serbia e ka një kryeministre, gjithçka ndodh sipas vullnetit të presidentit serb Aleksandar Vuçiq, njofton Klan Kosova.

Të tjera