Lajme

Kurti nga Vushtrria: Për zhvillimet në veri përgjigjemi në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 15:59 | 26 May 2023

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar Akademinë e Kosovës për Siguri Publike, në Vushtrri.

Ai nuk ka dashur të flasë për zhvillimet në veri.

Shefi i qeverisë, tha shkurt për RTK-në, se për këtë çështje do të përgjigjet në Prishtinë.

-Advertisement-

Nuk dihet nëse pritet ndonjë konferencë për media në Prishtinë, por megjithatë kjo ishte deklarata për situatën aktuale në veri.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BKT Kosova vlerësohet për herë të tretë "Banka e Vitit 2023 në Kosovë" nga The Banker

Të tjera