Lajme

Kurti ndan një video nga Brukseli

Autori: Gazeta inFokus 12:36 | 01 May 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ndarë një video në vizitën e tij dy ditore në Bruksel, shkruan Gazeta inFokus.

Në video shihen forcat e sigurisë duke u kujdesur për delegacionin kosovarë.

Aktori kosovar ironizon me kryeministrin Kurti: Ia ka shkurtu rrenes komt

Kurti gjithashtu ka falënderuar forcave të policisë së Belgjikës për kujdesin dy ditorë atje.

“Ambasada jonë në Bruksel është kujdesur për përgatitjet dhe mbarëvajtjen, ndërkaq forcat e policisë së Belgjikës janë kujdesuar për sigurinë e delegacionit tonë gjatë vizitës sonë dyditore atje. I falënderojmë e u jemi mirënjohës”, ka shkruar Kurti. /Gazeta inFokus/

Të tjera