Lajme

Kurti: Lamtumirë Çaplini ynë!

Autori: Gazeta inFokus 14:01 | 15 September 2020

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, përmes një postimi në rrjetin e tij në facebook, ka kujtuar aktorin, Adem Mikullovcin.

Duke kujtuar atë, Kurti, ka thënë se ishte njeri mendërisht me aktiv që kishte takuar, raporton Gazeta Infokus.

Mandje ai e ka krahasuar me artisin e njohur botëror, Çarli Çaplinin.

“Moti është ballafaquar me vdekjen, ka kohë që ka bashkëjetuar me vdekjen. Njeri mendërisht më aktiv nuk kam takuar. Ai nuk mund të mos mendonte vazhdimisht. Aq i gjallë ishte saqë vetëm papritmas mund të vdiste. Sot, në ditën ndërkombëtare të demokracisë, u nda prej nesh Adem Mikullovci, deputeti i të dy republikave të Kosovës: i asaj të Deklaratës Kushtetuese të 2 korrikut 1990, pra përfaqësues i republikës-për-rezistencë; dhe, i asaj të 17 shkurtit 2008, në legjislaturën e gjashtë të pasluftës në Kosovë”, ka shkruar Kurti.

Kujtojmë që në orët e para të së martës ka ndërruar jetë, aktori, regjisore, e deputetit, Adem Mikullovci.

Më poshtë mund të lexon edhe fjalët që Kurti i shkroi për Mikullovcin./Gazeta Infokus/

Lamtumirë Çaplini ynë!Moti është ballafaquar me vdekjen, ka kohë që ka bashkëjetuar me vdekjen. Njeri mendërisht më…

Gepostet von Albin Kurti am Dienstag, 15. September 2020

 

Të tjera