Lajme

Kurti i lutet LDK-së, kthehuni në tryezën e bisedimeve

Autori: Gazeta inFokus 18:01 | 16 January 2020

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrën e Albin Kurtit drejtuar liderit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa.

Ai në këtë letër u bënë thirrje edhe një herë që kjo parti lideri i tyre apo përfaqësuesit të kthehen në tryezën e bisedimeve, shkruan gazeta inFokus.

Kurti duke iu drejtuar Mustafës ka thënë se është për të ardhur keq që po insistojnë në largimin e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

E këtu Kurti tha fjalën e tij të fundit sa i përket postit të Kryeparlamentarit.

Sipas tij LDK’ja duhet të heqin dorë nga kjo ide dhe të kthehen në tryexën e bisedimeve.

Këtë letër e ka komentuar edhe Isa Mustafa madjepara publikimit të saj duke thënë se nuk e konsideron zyrtare./Gazeta inFokus/

Të tjera