Lajme

Kurti e konfirmon që vaksinat e ardhura sot janë Astra Zeneca

Autori: Gazeta inFokus 12:45 | 12 May 2021

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar sot se vendi është furnizuar me 38 mijë e 400 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Ai e ka konfirmuar se këto vaksina janë të Astra Zenecas, për dallim nga Ministria e Shëndetësisë dhe Programi i UNICEF’it në Prishtinë, të cilat sot bënë të ditur se ka ardhur furnizimi prej 38 mijë e 400 dozave të vaksinave, duke mos e përmendur se vaksinat janë të Astra Zenecas.

 

Kujtojmë që për marrjen e vaksinës së Astra Zenecës, ka pasur ngurrim nga ana e punëtorëve shëndetësorë, por jo edhe nga të moshuarit.

 

 

Të tjera