Lajme

Kurti do të thërrasë seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit pas takimit me QUINT-in

Autori: Gazeta inFokus 13:45 | 14 January 2022

Kryeministri Albin Kurti pas takimit me ambasadorët e QUINT-it në presidencë u deklarua shkurt para mediave ku njoftoi se do ta thërrasë një seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për nesër në ora 14:00.

“Porsa patëm një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe atë të BE-së. Në takim ishim të pranishëm presidentja Osmani, kryekuvendari Konjufca dhe unë si kryeministër dhe dy zëvendëskryeministrat Bislimi dhe Gërvalla.Të tri institucionet do të dalim me një komunikatë të përbashkët për shtyp dhe pas kësaj do të mund të ju përgjigjemi në pyetjet e juaja.Ndërkaq unë po shkoj në kryeministri për të përgatitur thirrjen e një seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit të Republikës për nesër në ora 14:00”, tha ai.

Ambasadorët e QUINT-it dhe Kurti nisen drejt Presidencës për takim të përbashkët me Osmanin

Përfundon takimi në Presidencë mes ambasadorëve të QUINT-it, Kurtit dhe Osmanit

Reagon edhe Lumir Abdixhiku për referendumin e Serbisë në Kosovë

Memli Krasniqi: Është e papranueshme mbajtja e referendumit serb në Kosovë

Të tjera