Lajme

“Kur të kthehet ushtria në Kosovë…”, serbët shkruajnë grafite në ndërtesat në veri

Autori: Gazeta inFokus 10:54 | 11 February 2024

Mëngjesin e sotëm në katër komuna veriore janë parë mbishkrime në ndërtesa dhe trotuare ku thuhej: “Kur të kthehet ushtria në Kosovë… jeton Brigada e Veriut”.

Raportohet se në Zveçan, Leposaviq e Zubin Potok këto grafite janë shkruar gjatë natës.

Grafitet janë të shkruara me ngjyrat e flamurit të Serbisë, e kuqe, blu dhe e bardhë.

-Advertisement-

 

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Vrasja e Lulzim Fejzullahut, vjen reagimi i parë nga ministrja Haxhiu

Të tjera