Rozë

“Kur e kam parë vëllanë tim të therur para fytyrës”, Buta dikur tregoi të kaluarën e vëllait të tij

Autori: Gazeta inFokus 12:38 | 28 May 2022

Në orët e hershme të 28 majit, ka ndodhur një përleshje me armë zjarri në Ferizaj, ku i vdekur ka mbetur një person, si dhe një tjetër është plagosur nga policia.

Vrasësi i viktimës dyshohet se është, Qendrim Januzi, vëllau i reperit kosovar Buta.

Pasi gjujati me armë në drejtim të viktimës, Januzaj u plagos nga një polic civil i ndodhur në vendin e ngjarjes rastësisht.

Por, kjo nuk është hera e parë që Januzaj përfshihet në konflikte, këtë e kishte konfirmuar edhe reper Buta në një intervistë.

“Ka plot momente të trishta, ndoshta më së shumti është kur e kam parë vëllanë tim të therur para fytyrës. Është një gjë që nuk harrohet, është shumë e trishtë”, ka treguar ai duke shtuar se nuk shtanget në situata të tilla”, kishte thënë Buta në emisionin “ShoëRoom me Gentën”

Të tjera