Lajme

“Kundër sundimit autoritar të Vuçiqit”, New York Times për protestat në Serbi: Më të mëdha që nga përmbysja e Millosheviq

Autori: Gazeta inFokus 14:22 | 04 June 2023

Në Beograd, kryeqytetin e Serbisë, u zhvillua protesta e pestë radhazi “Serbia kundër dhunës”. Këto protesta filluan si pasojë e dy masakrave të ndodhura në një shkollë në Beograd dhe një fshat pranë kryeqytetit, ku u vranë 18 persona. “New York Times” i në një artikulli e ka cilësuar protestën si më të madhe në rrugët e kryeqytetit serb që nga përmbysja e qeverisë së Sllobodan Millosheviq më 5 tetor 2000Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

146 staf i UNI-Universum International College ligjërojnë dhe trajnohen në Universitete Evropiane

Të tjera