Lajme

Kujtim Shala ‘shuplakë’ Baton Haxhiut – Nuk të pranojmë ta përfaqësosh LDK-në

Autori: Gazeta inFokus 23:10 | 11 May 2017

Tashmë zëvendëskryeministri i Kosovës në largimi, Kujtim Shala i LDK-së, e ka goditur keq Baton Haxhiun në emisionin e tij “Zona e Debatit”.

Në fund të debatit ku ishte në përballje me Hajredin Kuqin e PDK-së, Shala i ka thënë Baton Haxhiut së nuk e pranon atë ta përfaqsoj Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Derisa, Batoni u mundua t’i bëjë disa lajka për tu arsytuar se dikur edhe e kanë quajtur si përfasuës të LDK-së e tash të PDK-së, Shala ja ka kthyer duke i thënë se nuk do ta pranonte qe ta përfaqësoj partin e tij.

Në këtë debat, Kujtim Shala e ka ‘deklasuar’ Hajredin Kuqin i cili njihet si një nga figurat më të fuqishme në PDK për tu ballafaquar në debate elektorale.

Kujtim Shala, dhe zëvendëskryeministri në largim nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Hajredin Kuçi, janë ballafaquar në Zona e Debatit në Klan Kosova.

Ata kanë pasur kritika njëri kundrejt tjetrit dhe në atë se si është vendosur që të rrëzohet qeveria.

Shala është ankuar se PDK-ja as nuk e lajmëroi LDK-në se do ta votojë mocionin dhe e prishi marrëveshjen e 2014-ës.

Kuçi është kundërpërgjigjur se i kanë lajmëruar, madje paraprakisht ju kanë kërkuar marrëveshje për shpërndarje.

“Na keni lajmëruar vetëm dy minuta para seancës”, është ankuar Shala.

Kuçi ka thënë se s’kishte zgjidhjet dhe se vendi kishte ngecur në vendimmarrje ndaj u desh të ndërmerrnin diçka.

Shala ka shtuar se qeveria po ecte shumë mirë dhe se janë kryer shumë punë, njofton Klan Kosova.

Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera