Fokus

Kryetari i Vushtrrisë shpenzon para të buxhetit për kalendar zyrash

Autori: Samire Jaha 11:05 | 05 December 2022

Në prag të festave të fund vitit në institucionet shtetërore, qendrore dhe lokale po rriten shpenzimet, shkruan Gazeta Infokus.

Disa për dekorime të qyteteve, objekteve, blerjes së dhuratave, por Komuna e Vushtrrisë ka ndarë një shumë edhe për blerjen e kalendarëve të rinj për tavolinat e zyrave.

Këto kalendarë të vitit 2023 do ti kushtojnë buxhetit të komunës hiq më pak se 875 euro. Kjo ani pse kalendarin zyrtarët e komunës e kanë edhe në kompjuterët e tyre apo edhe në telefonat mobil.

E për tu furnizuar me kalendarë, komuna e Ferit Idrizit nga PDK-ja, ka nënshkruar kontratë me “BMS SOLUTIONS L.L.C.”./Gazeta Infokus/

Më poshtë gjeni njoftimin për nënshkrimin e kontratës:

Kaq do të kushtojë këtë vit zbukurimi i Prizrenit për festat e fundvitit

Zyra e Kurtit nënshkruan kontratë për blerje të dhuratave për fëmijë

Të tjera