Lajme

Kryetari i Deçanit: Dy nxënësit e vrarë janë nga fshati Gllogjan

Autori: Gazeta inFokus 21:05 | 26 November 2021

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj ka konfirmuar se tre persona janë vrarë sonte pas gjuajtjes me armë zjarri ndaj autobusit që po barte nxënësit.

Ramosaj për Sinjalin deklaroi se shoferi i autobusit ka vdekur në vend derisa dy prej nxënësve kanë ndërruar jetë në spital.

Ai tha se autobusi po barte nxënësit nga Gjakova për në Deçan, dy nxënësit janë rreth 15-16 vjeç dhe janë nga fshati Gllogjan.

Të tjera