Sport

Kryetari i Dardanëve uron kombëtaren e Shqipërisë për fitoren

Autori: Gazeta inFokus 19:05 | 18 November 2020

Pas fitores së Shqipërisë ndaj Bjellorusisë, në kuadër të Ligës C në Ligën e Kombeve, kryetari i tifogrupit të Kosovës, ‘Dardanët’, ka uruar ‘kuqezinjtë’ për fitoren, shkruan Gazeta inFokus.

Lulzim Berisha ka postuar një fotografi në llogarinë e tij zyrtare në facebook me mbishkrimin “Urime Shqipëri 🇦🇱❤️”.

Shqipëria arriti të fitonte me rezultat 3-2 dhe pas këtij triumfi do të kaloj nga Liga C në Ligën B.

Më poshtë gjeni postimin e plotë të Luli Berishës./Gazeta inFokus/

Të tjera