Lajme

Kryesuesi i OSBE-së pritet në takim edhe nga Kurti

Autori: Gazeta inFokus 13:12 | 15 July 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Polonisë i cili është edhe kryesues i OSBE-së, Zbigniew Rau.

Rau u takua edhe me të parën e shtetit, Vjosa Osmani, dhe homologen e tij, Donika Gërvalla.

Gjatë takimit me Rau, Osmani tha se presin përkrahje në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës.

Ndërsa, kryesuesi i OSBE-së pritet të takohet edhe me kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Të tjera