Lajme

Kryeqytetet e Evropës Juglindore nënshkruajnë marrëveshje për transport /FOTO

Autori: Gazeta inFokus 12:08 | 26 April 2017

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka nënshkruar një marrëveshje për bashkëpunim në transport publik të qëndrueshëm.

Marrëveshja është nënshkruar në mës të Prishtinës, Shkupit, Sarajevës,Podgoricës dhe Tiranës ndërsa është mbështetur nga GIZ dhe qeveria gjermane, transmeton Infokusi.com

Postimin e plotë të Ahmetiti bërë në rrjetin social “facebook” mund ta lexoni më poshtë:

-Advertisement-

“Dje në Berlin, Prishtina, Shkupi, Sarajeva, Podgorica dhe Tirana nënshkruajtem marrëveshjen për bashkëpunim në transport publik të qëndrueshëm. Kjo marrëveshje e mbështetur nga GIZ dhe qeveria gjermane ka për synim shkëmbimin e përvojave dhe aplikim për financim të përbashkët për projektet që kanë për qëllim transportin e qëndrueshem në kryeqytetet e Evropes Juglindore.”/INFOKUSIAnëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera