Lajme

Kryeministri Kurti në Departament të Shtetit, Chollet: Përparimi në dialogun Kosovë-Serbi është çelësi për të ardhmen evropiane të Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 09:48 | 30 April 2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me Këshilltarin e Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet.

Për këtë takim ka njoftuar Chollet, përmes një postimi në Twitter.

Chollet ka thënë se çelësi për të ardhmen evropiane të Kosovës është përparimi në dialogun Kosovë-Serbi.

“Më vjen mirë qe e takova dje kryeministrin e Kosovës Kurti për të diskutuar prioritetet e përbashkëta, duke përfshirë përparimin në Dialogun Kosovë-Serbi, çelësi për të ardhmen evropiane të Kosovës. E falënderova atë për pritjen e afganëve dhe ritheksova përkushtimin e vendosur të SHBA-së për sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës” ka shkruar Chollet.

Të tjera

rel="nofollow"