Lajme

Kryeministri Kurti emëron edhe një zëvendësministër

Autori: Gazeta inFokus 20:13 | 01 April 2021

Kryeministri Albin Kurti ka emëruar Almir Veliji  zëvendësministër të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, shkruan Gazeta Infokus.

Lajmin e ka dhënë vet Veliji në Facebook ,ku ka falënderuar Kurtin për besimin e dhënë.

Postimi i plotë:

Sot pranova detyrën e zv.Ministrit ne Ministrin e Zhvillimit Rajonal e falenderojë z.Albin Kurtin, Kryeministrin e Republikës së Kosvës per besimin që ma ka dhene.

Me këtë rast zotohem se detyrën që mora do ta kryej me përkushtim, vullnet dhe guxim, duke garantuar angazhim maksimal sidomos për komunitetin #Boshnjak.Për t’i përmbushur objektivat tona si komunitet, e që janë edhe pritjet tuaja, do ta shfrytëzoj përvojën time institucionale në mënyrë që ta arrijm më të mirën për vendin tonë dhe për komunitetin.

Nga sot ju përfaqesoj juve,Me #krenari dhe me shumë #sinqeritetMe #përkushtim dhe me #nder,Me #dashuri dhe me #zemer,Falenderim i veqant shkonë për Kryetaren tonë të partisë SDU Duda Balje,deputete që ma ka dhëne besim për këte pozit,dhe gjithe antareve të Kryesise së partise SDU-Bashkimsocijal Demokrat #deputete./Gazeta Infokus/

Të tjera