Lajme

Kryediplomatja e Shqipërisë do ta vizitojë Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 16:49 | 24 November 2022

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, mirëpret nesër në Kosovë, Olta Xhaçka, ministre për Evropën dhe Punë të Jashtme e Republikës së Shqipërisë.

Gërvalla dhe Xhaçka, do të zhvillojnë një takim bilateral në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ku më pas do kenë një prononcim për media.

Sipas njoftimit, takimi do të zhvillohet në këtë institucion duke filluar nga ora 09:15.

Të tjera