Lajme

Kritikohet Shpend Ahmeti: Këto hëna dhe këto yje më shumë simbolizojnë flamurin Turk në qendër të Prishtinës se sa zbukurimin për festat e fund vitit

Autori: Gazeta inFokus 23:23 | 04 December 2019

Në prag të festave të fundvitit kryeqyteti ka marrur një formë tjetër nga zbukurimet e shumëta.

E kjo gjë bëhet pothuajse çdo vitë nga buxheti i shtetit të Kosovës, shkruan gazeta inFokus.

Ndër të tjera theksohet se gjatë këtij viti buxhetin të cilin e ka ndarë Shpënd Ahmeti ështe 63 mijë euro .

Mirëpo edhe pse ka një shumë të tillë pamja e Prishtinës nuk mbetet edhe pa kritika.

Kritik të artit një zbukurim të tillë e kanë kritikuar duke thënë se më shumë i ngjan flamurit të Turqisë se sa zbukurim fundviti.

“Këto hëna dhe këto yje më shumë simbolizojnë flamurin turk në qendër të Prishtinës se sa zbukurimin për festat e fundvitit” thuhet në reagim./Gazeta inFokus/.

Të tjera