Lajme

Kreydiplomati i Maqedonisë së Veriut viziton Kosovën,takon Osmanin e Kurtin

Autori: Gazeta inFokus 06:59 | 26 May 2023

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, njëherit kryesuesi i OSBE-së, Bujar Osmani, sot do të vizitojë Kosovën.

Gjatë vizitës në Kosovë, kryediplomati Osmani do të ketë disa takime Kosovë, përshirë presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin, kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Kryediplomati Osmani pas takimit bilateral me kryediplomatën kosovare Gërvalla, do të mbajnë konferencë të përbashkët për media.

Etiketa:
SPAR hap marketin e ri në rr. Muharrem Fejza!

Të tjera