Lajme

Kreu i inteligjencës ushtarake për Ukrainë: Lufta do të përfundojë deri në fund të vitit

Autori: Gazeta inFokus 00:15 | 14 May 2022

“Pika e kthesës do të jetë në pjesën e dytë të gushtit”.

“Shumica e aksioneve luftarake aktive do të kenë përfunduar deri në fund të këtij viti”, thotë ai.

“Si rezultat, ne do të rinovojmë fuqinë ukrainase në të gjitha territoret që kemi humbur, përfshirë Donbasin dhe Krimenë”.

Taktikat e Rusisë nuk kanë ndryshuar pavarësisht nga zhvendosja e saj në lindje, thotë ai, dhe sipas tij Rusia po pëson humbje të mëdha.

Të tjera