Lajme

Krerët e shtetit bëjnë homazhe tek varri Rugovës dhe Demaçit

Autori: Gazeta inFokus 09:28 | 17 February 2024

Në shënimin e 16-të të pavarësisë së Kosovës, liderët e shtetit kanë bërë homazhe tek varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca kanë bërë homazhe edhe tek varri i veprimtarit Adem Demaçi.

Me këtë rast, të njëjtit nuk janë deklaruar për media.

-Advertisement-

Krerët shtetërorë do të vazhdojnë për homazhe edhe në Kompleksin Memorial Adem Jashari në Prekaz.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera