Lajme

Krenare Sogojeva-Dermaku zgjedhet Komisionere e Agjencisë për Informim dhe Privatësi

Autori: Gazeta inFokus 18:50 | 17 June 2021

Krenare Sogojeva-Dermaku është zgjedhur Komisionere për Informim dhe Privatësi, shkruan Gazeta Infokus.

Në votim kanë marrë pjesë 72 deputetë, ku Enver Bujari ka marrë 5 vota , Krenare Sogojeva-Dermaku 65vota dhe Edon Miftari 1 votë.

Ndërsa 1 votë është shpalluar e pavlefshme.

Ndryshe opozita është tërhequr nga ky votim./Gazeta Infokus/

Të tjera