Lifestyle

Kremi natyral anti-rrudha

Autori: Gazeta inFokus 15:00 | 12 May 2017

Plakja është një proces natyral që nuk mund të ndalet.

Shenjat e para të pleqërisë vërhen në rrudha të holla përreth syve, buzëve dhe ballit e kjo ndodh kryesisht në mungesë të kolagjenit.

 

Pavarësisht këtij procesi natyral që është i pandalshëm, ekzistojnë disa tretmane natyrale, sikur kjo receta natyrale që mund ta gjeni më poshtë, transmeton Klan Kosova.

Ndoshta ky është kremi anti-rrudhë më efektiv që mund ta përgatisni në shtëpi.

Çfarë ju duhet?

1 banane e pjeku

1 domate e madhësisë së mesme

1 lugë gjelle xhel aloe vera

Hiqni lëvoren  e bananes së pjekur dhe preni në copa të vogla.

Më pas largoni fara nga domntja dhe shtrydheni lëngun nga pjesa e mbetur e domate.

Më pas shtoni dy lugë gjelle të këtij lëngu në copat e bananes.

Në fund shtoni edhe xhelin e aloe veras.

Aplikojeni këtë masë në fytyrë dhe lëreni të qëndrojë për 25-30 min.

Më pas pastrojeni fytyrën tuaj me ujë të vakët.

Etiketa:
Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera