Lajme

Krasniqi takohet me shefin e EULEX’it, flasin për situtën e sigurisë

Autori: Gazeta inFokus 17:28 | 07 September 2023

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, sot ka pritur në takim shefin e EULEX’it, Giovanni Pietro Barbano.

Krasniqi ka thënë se ata kanë diskutuar për situatën e sigurisë, sundimin e ligjit dhe rolin e EULEX-it në Kosovë, tashmë si mision këshillëdhënës dhe me kompetenca të kufizuara.

“Sot, prita në selinë e PDK-së shefin e ri të EULEX-it në Kosovë, Giovanni Pietro Barbano. Bashkë disktuam për situatën e sigurisë, sundimin e ligjit dhe rolin e EULEX-it në Kosovë, tashmë si mision këshillëdhënës dhe me kompetenca të kufizuara”, ka shkruar Krasniqi.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…

Të tjera