Lajme

Krasniqi me video adresim, ironizon me dy vjetorin e qeverisjes së Kurtit

Autori: Gazeta inFokus 19:30 | 22 March 2023

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka publikuar një video me rastin e dy vjetorit të marrjes së qeverisjes së vendit nga Albin Kurti.

Në videon e publikuar nga kreu i PDK-së vërehet ironia derisa shpërfaqen “skandalet” dhe “aferat e qeverisë Kurti” në dy vjetorin e saj.

Po ashtu, Krasniqi ka shkruar se këto dy vite të Kurtit kanë qenë dy vjet me arsyetime dhe dy vjet me dështime.

“Dy vjet arsyetime – dy vjet dështime”, ka shkruar Krasniqi.

Ndërkaq, në video përmenden ngjarjet e ndodhura gjatë qeverisjes së Kurtit, duke filluar nga zhdukja e mostrave të Astri Deharit, rasti me ambasadorin Martin Berishaj, marrëveshja në Ohër dhe pranimi i Kurtit për themelimin e Asociacionit e të tjera.

Më poshtë mund ta shikoni videon e publikuar nga Memli Krasniqi:

Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera