Lajme

Krasniqi drejtuar Kurtit: Nuk të ka hije se qytetarët presin

Autori: Gazeta inFokus 12:34 | 23 June 2022

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, pasi kritikoi nismën për tërheqjen e një përqindje të kursimeve nga Trusti dhe propozuesin e kësaj nisme, deputetin Bekim Haxhiu.

I pari i PDK-së i tha Kurtit se s’tha asgjë.

“Kurrgjë nuk the. Nuk të ka hije se qytetarët presin pse s’po u kallxon me i hjek mjetet. Duhesh me ua bart dertin për telashet që i kanë sot”, tha Krasniqi.

Të tjera