Sport

Kqiku: Shpresojmë në më të mirën për ta mbyllur këtë cikël me rezultat pozitiv

Autori: Gazeta inFokus 11:31 | 17 November 2020

Kosova U21 sonte është mysafire e Turqisë U21, sfidë kjo që do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian për grup moshat nën 21 vjeç, shkruan Gazeta inFokus.

Futbollisti i Kosovës, Edison Kqiku, në një intervistë për Koha ka thënë që kjo është një ndeshje shumë e rëndësishme dhe që shpresojnë të nxjerrin rezultat pozitiv.

“Do të jetë një ndeshje e rëndësishme për të gjithë, pasi Turqia ka një ekip mjaft të mirë dhe besoj se do të jetë ndeshje e fortë. Shpresoj të jap më të mirën secili futbollist që do të jetë në fushën e lojës. Si për shumë lojtarë edhe për mua do të jetë ndeshja e fundit dhe sigurisht do të jetë mjaft emocionuese. Shpresojmë në më të mirën për ta mbyllur këtë cikël me rezultat pozitiv”, ka deklaruar Kqiku.

Kjo përballje luhet me fillim nga ora 17:00 në Samsun./Gazeta inFokus/

 

Të tjera