Lajme

KPK-ja rizgjedh Blerim Isufajn si kryeprokuror të Prokurorisë Speciale

Autori: Gazeta inFokus 10:01 | 11 December 2023

Këshilli Prokurorial i Kosovës në mbledhjen e sotme ka zgjedhur edhe për një mandat në krye të Prokurorisë Speciale të Kosovës, Blerim Isufajn.

Me 9 vota për dhe 1 kundër, Isufaj u ri-zgjedh në pozitën e kryeprokurorit edhe për 4 vitet e ardhshme, mandat i cili fillon nga 1 janari i 2024-ës.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera