Lajme

Kosovari sulmon një femër nga Shqipëria

Autori: Gazeta inFokus 10:06 | 10 November 2021

Një femër nga Shqipëria ka raportuar se derisa ishte në vendin e saj të punës, është sulmuar verbalisht nga një person, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas Policisë rasti ka ndodhur në fshatin Opterushë të Rahovecit ku viktima tha se i dyshuari kishte probleme psikike.

“Viktima femër shtetase e R. Shqipërisë ka raportuar se derisa ishte në vendin e saj të punës, është kanosur verbalisht nga i dyshuari mashkull kosovar (me probleme psikike)”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje./Gazeta Infokus/

Të tjera