Lajme

Kosovari me dokumente të falsifikuara synonte Zvicrën

Autori: Gazeta inFokus 10:29 | 02 May 2017

Në aeroportin e Shkupit është kapur T.H. (26) nga Kosova.

Pas kontrollit të pasaportave dhe verifikimit të të dhënave, është gjetur se ka hyrë në Maqedoni nëpërmjet kalimit kufitar Tabanoc, i cili me dokumente të falsifikuara synonte të mbërrijë në Zvicër. Ai kishte një kartë identiteti italiane, ndërsa policët kanë dyshuar se ishte e falsifikuar, d.m.th. numri serik, numri i parë ishte ndryshuar. Personit në portofolin e tij i janë gjetur patenta italiane dhe karta e sigurimeve që ishin falsifikuar gjithashtu, njoftojnë mediat në Shkup, përcjell Albinfo.ch.

Nga biseda është konstatuar se dokumentet e mësipërme italiane ishin të falsifikuara dhe ai i kishte blerë ato nga një person i panjohur në Republikën e Shqipërisë për më shumë se 500 euro.

Etiketa:
Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera