Sport

Kosova realizon gol ndaj Suedisë, por?

Autori: Gazeta inFokus 19:22 | 09 October 2021

Suedia dhe Kosova po luajnë aktualisht në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Friends Arena’ në Stokholm, kombëtarja e Kosovës arriti ta gjente rrugën e golit në minutën e 56’, por Milot Rashica ishte në pozicion jashtë loje para se te asistonte te Vedat Muriqi.

Kur kanë kaluar 60’ minuta lojë, rezultati vazhdon të jetë 1-0 për Suedinë, por Kosova e ka nisur për mrekulli pjesën e dytë, duke kontrolluar tërësisht lojën dhe duke krijuar shanse për gol./Gazeta inFokus/

Të tjera