Sport

Kosova e përfundon rrugëtimin në Kampionatin Botëror të sporteve elektorinike

Autori: Gazeta inFokus 20:36 | 18 November 2021

Përfaqësuesja e Kosovës ka përfunduar rrugëtimin e parë dhe historik në sportet elektronike.

Kosova zuri vendin e tretë në Dota 2, duke siguruar kështu medaljen e bronztë.

Lojtarët e Dota 2 do të pranojnë medaljet nesër nga ora 14:00, gjatë ceremonisë mbyllëse të IESF 13’ World Championship, që u mbajt në Izrael.

Kurse, në CS:GO, Kosova u mposht nga Ukraina në repesazh dhe zuri vetëm vendin e pestë.

Të tjera