Lajme

Kordon i gjatë i ushtarëve të KFOR-it në Jarinjë

Autori: Gazeta inFokus 09:45 | 02 October 2021

Në pikën kufitare në Jarinjë tashmë është formuar një kordon i gjatë i ushtarëve të KFOR-it.

Ata janë të të armatosur rëndë dhe e kanë formuar rrethin e tyre të sigurisë operative.

I tërë ky mobilizim është në në kuadër të asaj që këta të paktën për dy javë do të qëndrojnë në pikat ku për gati dy javë kanë qëndruar Njësitet Speciale të Policisë së Kosovës të cilat u vendosën me 20 shtator.

Policia e Kosovës po qëndrojnë të qetë aty pranë dhe janë futur nëpër autoblindat e tyre.

Të tjera