Lajme

Konventa e PDK-së mbyllet për media

Autori: Gazeta inFokus 11:13 | 03 July 2021

Pas fjalimeve të Uran Ismajlit dhe Enver Hoxhajt, konventa e PDK-së është mbyllur për media.

Bajrush Xhemajli ka kërkuar nga mediat që të lirojnë sallën pasi do të mbahet sesioni i punës.

Deri më tani kandidati i vetëm për kryetar të PDK-së është Memli Krasniqi.

Votimi për kreytar bëhet në ora 17:00, kur fillon pjesa e dytë e konventës.

Të tjera