Lajme

Konjufca, Shala, Kuçi, Ymeri dhe Pacolli – Cili ‘dysh’ doli më i suksesshmi?

Autori: Gazeta inFokus 21:48 | 08 November 2019

Komisioni Qendëror Zgjedhor gjatë ditës së djeshme publikoi rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit. Ata publikuan edhe votat e kandidatëve për deputet.

Në të dhënat e publikuara, del që kandidati më i votuar është kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Por kush ishte ‘dyshi’ më i votuar?

Numrat dy në listat e partive ishin: Glauk Konjufca (Lëvizja Vetëvendosje), Kujtim Shala(LDK), Hajredin Kuçi(PDK), Shpend Ahmeti (AAK-PSD) dhe Behgjet Pacolli (Nisma-AKR-PD).

Më i votuar bindshëm ishte Glauk Konjufca me 72 mijë e 775 vota. Kujtim Shala i LDK-së me 39 mijë e 91 vota.

Hajredin Kuçi i PDK-së mori vetëm 10 mijë 680 vota. Kurse, Visar Ymeri nga koalicioni AAK-PSD nuk arriti më shumë se 5 mijë e 69 vota.

Behgjet Pacolli nga koalicioni Nisma-AKR-PD mori 10 mijë e 525 vota.

Të tjera