Lajme

Konjufca për ndarjen nga jeta të Tahirsylës: Ishte një emër i shquar i meteorologjisë

Autori: Gazeta inFokus 10:11 | 17 June 2024

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca u ka shprehur ngushëllime familjarëve të profesorit dhe meteorologut, Sylë Tahirsylaj.

Konjufca ka thënë se Tahirsylaj ishte një emër i shquar i meteorologjisë.

“Humbëm një profesionist të dalluar, që me përkushtimin e tij la një kontribut shumë të madh në Institutin e Hidrometeorologjisë, në sferën akademike universitare, si dhe në tërësi në fushën e meteorologjisë në vendin tonë.

-Advertisement-

Sylë Tahirsylaj do t’iu mungojë jo vetëm familjarëve dhe miqve të tij, por edhe publikut të gjerë, për të cilin ai ishte një emër i shquar i meteorologjisë për një kohë jashtëzakonisht të gjatë, nëpër të cilën la shenjën e pashlyeshme të punës së tij të palodhur”, ka shkruar Konjufca në Facebook.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Shijoni eksperiencën e re të blerjes në Meridian Express x EXFIS!

Të tjera