Lajme

Konjufca paralajmëron vizitë në Hagë

Autori: Gazeta inFokus 18:50 | 02 June 2022

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka paralajmëruar se do t’i vizitojë ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në Hagë.

Ai ka thënë se është befasuar për të keq me vendimet e Gjykatës Speciale

“Ndonëse na kërkohet të mos i komentojmë vendimet e organeve të drejtësisë si përfaqësues i institucioneve të Kosovës, nuk kam se si të mos e them, se isha i befasuar për të keq nga vendimet e Gjykatës Speciale, për rastin e Haradinajt dhe Gucatit”, pohoi Konjufca, në një intervistë të dhënë për RTK.

Të tjera